Kto skorzystał z zaproszenia i w piękną, słoneczną niedzielę 23 czerwca był uczestnikiem Święta Truskawki w Rajbrocie zapewne, nie żałuje. Na licznie przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, zabaw, występów i koncertów.

Całość imprezy rozpoczął występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca z Rajbrotu pod kierunkiem Pani Marii Dudek i Pana Tomasza Cudejko. Dzieci w pięknych regionalnych strojach zaprezentowały program Krakowiaków Wschodnich, przygotowany w ramach realizowanego zadania pn. „Małopolska szkoła tradycji”. Następnie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Rajbrotu z okolicznościowym programem na Dzień Ojca, pt. „Tato, Tato mamy lato”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie, taneczno-wokalnym programem zachwycili licznie zgromadzoną publiczność, a konkursom przygotowanym dla najmłodszych nie mogło się oprzeć żadne dziecko.

Tradycyjnie  przeprowadzony został także konkurs o tytuł „Miss Truskawki 2019”. Uczestnicy konkursu prezentowali się na scenie w urokliwych truskawkowych kreacjach, które oceniało jury w składzie: Agata Duśko –  instruktor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, Mieczysław Trojan – radny Rady Gminy Lipnica Murowana oraz Jan Radzięta przedstawiciel Rady  Sołeckiej w Rajbrocie. Po burzliwych obradach komisja konkursowa przyznała: tytuł „Miss Truskwaki 2019”  Julii Piter, tytuł Wicemiss Truskawki Wiktorii Piter i Wojciechowi Piter, zaś tytuł Miss Publiczności zdobył Szymon Kołodziej. Laureaci otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy i medale. Tegoroczne Święto Truskawki wzbogacił również swoim koncertem Zespół OCOCHODZI. W skład zespołu wchodzą m.in. dzieci i młodzież z naszej gminy, którzy pod kierunkiem Pana Piotra Poloka w ciągu roku ćwiczą śpiew i naukę gry na gitarze. Entuzjazm publiczności wywołał koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rajbrotu, pod batutą kapelmistrza  Adama Sowy. Niezawodnym okazał się jak zawsze, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, którego piosenki nagradzane były gromkimi brawami, a utwory wraz z wykonawcami nuciła licznie zgromadzona publiczność. I wreszcie koncert gościa specjalnego tegorocznego truskawkowego świętowania – Pawła Gołeckiego z Zespołem, który przyciągnął na swój występ tłumy fanów i sympatyków. Przemiła atmosfera jaką stworzył Paweł, okraszona tańcami, oklaskami oraz wspólnym śpiewem, dodała niezwykłej oprawy temu muzycznemu widowisku. Na zakończenie niedzielnego świętowania dyskotekę po gwiazdami poprowadził Dj Robertus  porywając nie porwanych do tej pory do tańca.

Występy estradowe różnych formacji, zapewniły przybyłym doskonałą rozrywkę, a atrakcje przygotowane przez organizatorów zachęcały do zabawy małych i dużych. W uroczystości Święta Truskawki uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Tomasz Gromala, przewodniczący Rady Gminy Damian Gaża wraz z Radnymi, sołtys wsi Rajbrot Bożena Maciejowska, prezes Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Stanisław Paprota.  Serdecznie dziękujemy sponsorom: PPHU „Jura” Pana Józefa Radzięty z Rajbrotu oraz Państwu Magdalenie i Marcinowi Radzięta właścicielom Delikatesów Centrum w Rajbrocie. Dziękując wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas zapraszamy do udziału w kolejnych kulturalnych przedsięwzięciach organizowanych w naszej gminie. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content