Jak co roku Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach regionalnych „Lipnicka palma w tradycji i kulturze”. Zajęcia odbędą się w środę 14 marca 2018 r. oraz w czwartek 15 marca 2018 r. o godz. 9:00 w sali widowiskowej GDK.

Udział w warsztatach odbywających się w tych terminach jest bezpłatny. Na zgłoszenia osób indywidualnych bądź grup zorganizowanych – telefonicznie (14 6852108) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (kulturalipnica@wp.pl) – czekamy do 7 marca. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty organizowane są w celu podtrzymania pięknej tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, a także zainteresowania dzieci i młodzieży kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzenie wiedzy na ten temat. W trakcie zajęć uczestnicy mają także okazję spotkania z twórcami palm oraz organizatorami konkursu.

 

PROGRAM WARSZTATÓW „LIPNICKA PALMA W TRADYCJI I KULTURZE”:

– Tradycja palmy wielkanocnej – wprowadzenie do tematyki warsztatów.

– Józef Piotrowski – inicjator lipnickiego Konkursu Palm – przybliżenie postaci.

– Konkurs Lipnickich Palm 60 lat temu – projekcja archiwalnego filmu z 1958 roku.

– Symbol Niedzieli Palmowej – pokaz i warsztaty wykonywania lipnickiej palmy

– Strojenie palmy – pokaz i warsztaty wykonywania kwiatów i strojenia palmy

 

Zachęcamy do udziału w warsztatach, które dzięki przenikających się w nich elementach rodzimej kultury, historii i tradycji uczynią naszą codzienność bogatszą. Do zobaczenia w Lipnicy!

warsztaty palmowe 2018 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content