Polska tradycja zna ponad 500 kolęd i pastorałek. Większość z nich liczy sobie 200 albo 300 lat. A mimo to nie są zabytkami. Są wciąż żywe i chętnie śpiewane. Tajemnica ich popularności to jeszcze jeden sekret tej wspaniałej, cichej nocy – nocy Narodzenia Pana.

Już po raz szósty w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek „Zakolęduj z nami”. Na piękne, muzyczne spotkanie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, Przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Włodarczyk, sekretarz gminy – Danuta Musiał, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy – Tadeusz Goryl.

Wraz z publicznością kolędowały zespoły i grupy obrzędowe z terenu naszej gminy: Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, Grupa Obrzędowa z Lipnicy Dolnej, Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Grupa „Razem” z Lipnicy Murowanej, Grupa „Impresja” z Lipnicy Dolnej, które na tę okoliczność przygotowały znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólne odkrywanie magii Świąt Bożego Narodzenia oraz śpiew kolęd, niejednokrotnie związanych z rodzimą twórczością ludową.  

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content