2 lutego 2014 r. w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej miało miejsce niezwykłe  muzyczne wydarzenie. W niedzielę kończącą okres Świąt Bożego Narodzenia  w sali widowiskowej zebrali się członkowie zespołów i grup obrzędowych oraz mieszkańcy gminy Lipnica Murowana, by kolędą zakończyć ten bogaty w tradycje ludowe czas.

Na Koncert Kolęd i Pastorałek „Zakolęduj z nami” zaproszenie przyjął i gościnnie wystąpił bocheński chór „Salt Singers”, który zaprezentował kolędy oraz piosenki świąteczne w nowych, bardzo ciekawych aranżacjach. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem i niejednokrotnie został nagrodzony gromkimi brawami.

Tuż po nim głos został oddany grupom obrzędowym i zespołom z terenu gminy Lipnica Murowana, które na tę właśnie okoliczność przygotowały kolędowy repertuar. W pięknym, muzycznym widowisku uczestniczyli: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej, Grupa Obrzędowa z Lipnicy Murowanej, Grupa Obrzędowa z Borównej oraz Młodzieżowa Kapela Ludowa.

We wspólny śpiew włączyła się także licznie przybyła publiczność oraz zaproszeni goście, a wśród nich: Tomasz Gromala – wójt gminy Lipnica Murowana, Józef Radzięta – przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana, Danuta Musiał – sekretarz Urzędu Gminy w Lipnicy Murowanej, radni Rady Gminy Lipnica Murowana,  sołtysi.

Na zakończenie radosnego, pełnego śpiewu i muzyki przedsięwzięcia każda grupa na melodię winszującą „Wiwat, wiwat już idziemy” ułożyła swoje własne życzenia i odśpiewała je tuż przed zakończeniem koncertu.

Wszystkim zespołom, grupom obrzędowym oraz przybyłej publiczności składamy serdeczne podziękowania za radosne i pełne zaangażowania kolędowanie.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content