Okres Bożego Narodzenia bez tradycyjnych kolęd, pastorałek oraz współczesnych świątecznych piosenek z całą pewnością nie byłby taki sam. To właśnie muzyka w dużej mierze tworzy świąteczny klimat i umila ten wyjątkowy czas. Na podsumowanie wydarzeń tej wspaniałej „cichej nocy – nocy Narodzenia Pana, już po raz ósmy w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbył się 2 lutego, Koncert Kolęd i Pastorałek „Zakolęduj z nami”. Publiczność wypełniła salę widowiskową po brzegi. Z serca płynące kolędy wykonywane w oryginalnych, bożonarodzeniowych aranżacjach dodawały piękna temu wydarzeniu. Świąteczna atmosfera sprawiła, że radość kolędowania udzieliła się wszystkim przybyłym, wśród których byli zaproszeni goście: Wójt Gminy – Tomasz Gromala, Przewodniczący Rady Gminy – Damian Gaża, księża proboszczowie – Mariusz Jachymczak i Leszek Babraj, Pani Bogusława Strugała i Pan Adam Wnęk – radni Rady Gminy,  sekretarz gminy Urzędu Gminy – Danuta Musiał, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Maria Lubańska, sołtysi – Maria Bereta, Marta Wnęk oraz Tadeusz Goryl.

Kolędy intonowały nasze zespoły i grupy obrzędowe, prezentując się artystycznie na scenie a wśród nich: Grupa Obrzędowa z Borównej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół „Razem” z Lipnicy Murowanej, Koło Gospodyń Wiejskich z  Lipnicy Dolnej, Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej.  W ramach integracji i ku uciesze wszystkich, przeprowadzony został konkurs kolędowy, w którym wszystkie drużyny rywalizowały zawodowo, aktywnie, odważnie, mądrze i z uśmiechem, a powołane Jury starannie śledziło przebieg konkurencji. Podczas tego wydarzenia uczestnicy otworzyli swoje Wielkie serca i wzięli udział w charytatywnej „Akcji dla Marysi”, wrzucając datki do puszki na bardzo drogi a jakże cenny dla dziewczynki lek. Wszystkim za to wsparcie bardzo dziękujemy. Gdyby ktoś zechciał się jeszcze przyłączyć do tej akcji, puszka czeka na darczyńców w kasie naszego Urzędu Gminy.

To było wyjątkowe spotkanie z kolędą. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i odkrywanie raz jeszcze magii Świąt Bożego Narodzenia.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content