Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,

Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.

Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,

Czekając na swych braci, za morze lecących.

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,

Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.

Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,

Kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty. (…)

Tadeusz Wywrocki

 Jak się nie zgodzić z autorem wiersza Tadeuszem Wywrockim i nie kochać jesieni, która wita nas kolorowymi liśćmi oraz ciepłymi promieniami słońca. Jej przybycie jak co roku, świętujemy podczas „Jesieni w Borze” w malowniczej Borównej – gdzie natura prezentuje się zjawiskowo. W tym roku zapraszamy wszystkich do zabawy z Questem „Bliskie spotkanie z naturą” i zachęcamy do przejścia wyznaczonej trasy i ekologicznego spaceru po Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym.

Nasza zabawa (z nagrodami!) trwa od 11 do 22 września 2020 r., a polegać będzie na poprawnym rozwiązaniu questu i dostarczeniu go do dnia 25.09.2020 r., do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Borównej lub Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej lub przesłaniu pocztą tradycyjną na adres: 32-724 Lipnica Murowana 74, lub skanu e-mailem na adres: kulturalipnica@wp.pl. We wskazanym miejscu quest należy dodatkowo uzupełnić o dane kontaktowe. Wszystkie otrzymane questy zostaną sprawdzone, a osoby które w całości dobrze je rozwiązały, otrzymają nagrody. Questy są dostępne w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Borównej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 17.00 lub można także wydrukować (materiał w załączeniu).

Podczas spaceru warto sobie przypomnieć, że jesienią również można być „EKO”. A jak to zrobić? To bardzo proste, bo nie zawsze trzeba pomagać naturze aby być przyjacielem przyrody. Czasami wystarczy jej nie przeszkadzać. Pamiętajmy o tym np. spacerując po lasach – nie zostawiajmy po sobie śladów, a sprzątając przydomowe ogródki lub sady, nie róbmy tego nadto „sterylnie” – ważne są miejsca do przezimowania dla naszych „mniejszych braci”.

QUEST – SPACER PO LIPNICY 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content