IMGP4171 GDK Lipnica MurowanaJesień niesie wrzesień – ale takiej jesiennej pogody jaką mieliśmy podczas ostatniej imprezy plenerowej w Borównej organizowanej przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej mogłoby nam lato pozazdrościć. Nasz lokalny poeta – Czesław Anioł, pisząc o Borównej zauważył że:

W najpiękniejszej roku porze,

Najpiękniejsza jesień w borze.

 

Rzeczywiście jesień w Borównej jest wyjątkowo piękna. Lasy w promieniach słońca zachwycały, a rodzinna atmosfera  zachęcała do zabawy.

Podczas festynu gościliśmy Starostę Powiatu Bocheńskiego – Jacka Pająka, Wójta Gminy Lipnica Murowana – Tomasza Gromalę, Sekretarz Gminy – Danutę Musiał, Radnych Rady Gminy Lipnica Murowana, sołtysów wsi oraz przedstawicieli gminnych organizacji społecznych.

Najmłodsi z pomalowanymi twarzami brali udział w licznych zabawach i konkursach oraz warsztatach plastycznych. W przygotowanych konkursach uczestniczyli również dorośli, którzy bawili się jak dzieci, a śmiechom nie było końca.

Po wyczerpujących zabawach mogliśmy wypocząć przy refleksyjnych dźwiękach zespołu „W Bożym Tonie” z Nowego Wiśnicza. W zachwyt i wschodnie klimaty wprowadził nas Zespół Tańca Orientalnego „Amar” z Bochni, a do tańców poderwał nas Zespół Muzyczny „Tacton” z Siedlca, który przygrywał do późnych godzin nocnych. Ponadto festynowi towarzyszyła pokonkursowa wystawa fotograficzna Palmowa Lipnica 2012, która cieszyła się dużym zainteresowaniem i doskonale wpisywała się w jesienny krajobraz Borównej.

Zdjęcia z Imprezy…

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content