Z nieukrywaną radością i sercami pełnymi nadziei na lepsze jutro pragniemy wszystkich Państwa zaprosić na 63. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Wydarzenie organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Wójta Gminy Lipnica Murowana, przy współudziale Parafii Rzymskokatolickiej odbędzie się w niedzielę – 10 kwietnia na lipnickim, zabytkowym rynku.

Od godziny 7:30 będą miały miejsce: mierzenie, stawianie i ocena tradycyjnych, lipnickich palm wielkanocnych przygotowanych przez nieocenionych twórców ludowych. Od godziny 8 na scenie zaprezentują się: Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni RAJ z Rajbrotu, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIAK z Krakowa oraz Zespół Regionalny GÓRZANIE z Lipnicy Górnej. Oficjalnego otwarcia Konkursu o godzinie 10:30 dokona Gospodarz Gminy – Pan Tomasz Gromala. Następnie na rynku będzie miało miejsce poświęcenie palm, po którym z procesją udamy się na uroczystą Mszę św. do kościoła parafialnego pw. św. Andrzeja Ap. O godzinie 12:30 na scenie zaprezentuje się Zespół Regionalny Pieśni i Tańca PODEGRODZIE z Podegrodzia, po którym Komisja Artystyczna przekaże wyniki 63. Konkursu Lipnickich Palm. Na estradzie w dalszej części zaprezentują się: Zespół Pieśni i Tańca ŁAPANOWIANIE z Łapanowa, a także Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. Około godziny 15:30 poznamy zaś laureatów konkursu plastycznego „Wielkanocny kolaż z Lipnicy”. O godzinie 17:00 zapraszamy z kolei do naszej perły architektury drewnianej – kościółka św. Leonarda na wyjątkowy koncert „Na skrzydłach muzyki” w wykonaniu Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego. Gorąco zapraszamy także na jarmark wielkanocny, żywe warsztaty wykonywania palm, a także indywidualne zwiedzanie zabytków Lipnicy.

Już dziś z wdzięcznością chylimy czoła w stronę naszych wszystkich sponsorów, dzięki którym możliwe jest zrealizowanie wszystkich naszych zamierzeń. Pięknie dziękujemy  SPOŁEM Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni, która jest głównym sponsorem Konkursu, a także Bacówce Towary Tradycyjne z Rajbrotu – Mecenasowi wydarzenia.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ks. bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Adam Korta – Starosta Bocheński. Partnerami wydarzenia są: Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni oraz Hotel Polski „Pod Białym Orłem” w Krakowie.

Patronat medialny nad Konkursem objęli: TVP3 Kraków, Radio Plus, Gazeta Krakowska, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz portale: informatorbrzeski.pl, mojabochnia.pl, bochniazbliska.pl, bochnianin.pl.

63. Konkurs Lipnickich Palm dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Kto raz zawita w Palmową do Lipnicy chce tu zawsze wracać. Dostojne i osobliwe palmy, tak pięknie wpisujące się w pejzaż kulturowy Lipnicy są naszą dumą i chlubą. Zapraszamy serdecznie do ich podziwiania i przeżywania wraz z nami obchodów Niedzieli Palmowej. Do zobaczenia wkrótce!

plakatpalmy22 GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content