„Wśród mogił i wiekowych drzew, gdzie rozpoczęły się dzieje Lipnicy, stoi niewielka modrzewiowa świątynia, urzeka swym zewnętrznym i wewnętrznym pięknem, mieści w sobie długoletnią historię, prawdy i legendy…” Cytując z książki Pana Czesława Anioła, mieszkańców naszej gminy i gości serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie, 9 lipca 2023 r., na patriotyczny koncert podczas Inauguracji Letniego Sezonu przy lipnickim Leonardzie, który w tym roku świętuje 20-lecie wpisu na listę UNESCO.

Dla wszystkich przybyłych zaprezentuje się Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Skład zespołu stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. W Lipnicy muzycy wystąpią z patriotycznym repertuarem bowiem koncert połączony będzie z upamiętnieniem wydarzeń 79. rocznicy odbicia przez żołnierzy Armii Krajowej więźniów politycznych oraz pacyfikacji Lipnicy. Na kwaterze wojskowej nr 299 zostaną w tym dniu złożone kwiaty i zapalone znicze. Kolejną okazją do zorganizowania koncertu jest 20-lecie kanonizacji św. Urszuli Ledóchowskiej, która w Lipnicy pozostawiła po sobie czytelny ślad i z mądrość, z której wszyscy czerpiemy do dziś.

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, Proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja Ap. – Mariusz Jachymczak oraz Dyrektor Gminnego Domu Kultury.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content