Na tydzień przez jubileuszowym 60. Konkursem Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego miały miejsce uroczystości inaugurujące to niezwykłe wydarzenie. Sala widowiskowa Gminnego Domu Kultury zgromadziła tego popołudnia twórców lipnickich palm oraz przedstawicieli lokalnych organizacji, stowarzyszeń i zespołów regionalnych, którzy na przestrzeni 60 lat czynnie angażowali się w organizację i uczestnictwo tych palmowych obchodów.

Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala wraz z Dyrektor GDK – Agnieszką Żołną-Zdunek wszystkim zaproszonym gościom przekazali podziękowania za ochronę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ziemi lipnickiej, niestrudzoną dbałość o tradycje i zwyczaje naszego regionu wśród lokalnej społeczności, a także promocję gminy, która dzięki palmom znana jest na całym świecie .

Goście podczas uroczystości mieli okazję poznania 60-letniej historii zainicjowanego przez Józefa Piotrowskiego Konkursu  Palm, obejrzenia archiwalnych filmów z Niedzieli Palmowej nakręconych przez Polska Kronikę Filmową oraz filmu współczesnego z 2010 roku. Był też śpiew, były wiersze, zaś całość wydarzenia wzbogacił występ Zespołu Regionalnego „Górzanie” z Lipnicy Górnej.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content