Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie – 7 lipca 2019, godz. 17:00, Lipnica Murowana, kościół pw. św. Leonarda (UNESCO), koncert plenerowy – Lora Szafran „I tak się trudno rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”.

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W roku 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę muzyczną zaczęła jeszcze na studiach, współpracując z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W późniejszych latach współpracowała z niemal wszystkimi najważniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej i wydała w sumie dziesięć albumów.
„I tak się trudno rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”, to przepiękne polskie przeboje z niezwykłą muzyką Jerzego Warsa, Władysława Szpilmana i Jerzego Wasowskiego, w jazzowych wersjach Bogdana Hołowni. W utworach zostały wykorzystane teksty znakomitych poetów min. Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Jeremiego Przybory. Lora Szafran stwarza podczas koncertu niepowtarzalny, charakterystyczny dla siebie klimat, zachwyca liryzmem i humorem.
Występują: Lora Szafran – śpiew, Robert Murakowski – trąbka, Wojciech Gogolewski – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja
Wstęp na koncert jest wolny!

lszaprosz GDK Lipnica Murowana

 

 

muzplakat GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content