W niedzielę 22 grudnia 2013 roku na bocheńskim rynku miało miejsce Spotkanie Wigilijne organizowane przez Urząd Miasta Bochnia. W czasie świątecznego przedsięwzięcia nie zabrakło życzeń oraz dzielenia się opłatkiem.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowali stoisko z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i dekoracjami bożonarodzeniowymi, którymi w późniejszym czasie została również przystrojona choinka. O oprawę słowno-muzyczną zadbali: działający przy Miejskim Domu Kultury zespół „Paradox”, wychowankowie MCDiM „Ochronka”, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjął również Zespół Kolędniczy „Kasztany” z Lipnicy Dolnej. Dla wszystkich gości grupa wystąpiła z programem kolędowym. Barwne stroje kolędników oraz piękna oprawa muzyczna nadały występowi wyjątkowego uroku. Nie zabrakło lipnickiej kolędy, gwiazdy, turonia. Diabeł, Żyd, pastuszkowie oraz inne kolędnicze postacie przechadzały się po rynku ale nie tylko po to by prezentować piękną tradycję kolędowania ale też rozbawić  czy przestraszyć przybyłych gości. Widowisko przypadło do gustu widzom i niejednokrotnie zostało nagrodzone gorącymi brawami. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content