Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa okazja do wzięcia udziału we wspólnym i radosnym świętowaniu jednego z najważniejszych dni w historii kraju.

W imieniu Organizatorów Wójt Gminy zaprasza do udziału w uroczystościach 11 listopada 2019 roku, które rozpoczną się Mszą świętą w kościele parafialnym w Lipnicy Murowanej w intencji Ojczyzny, po której na lipnickim rynku nastąpi część oficjalna gminnych obchodów. Następnie uczestnicy przemaszerują do Lipnicy Dolnej, gdzie za budynkiem Dworu Ledóchowskich odbędzie się plenerowy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem siostry Doroty Kędziory ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Przy niepodległościowym ognisku wraz z lokalnymi grupami zaśpiewamy utwory, które w ciągu wieków stały się unikalną kroniką dziejów naszego kraju. Ostatnim punktem programu będzie uroczysty przemarsz na cmentarz wojenny, modlitwa i oddanie hołdu poległym za Ojczyznę.

Podczas naszej gminnej uroczystości w poczuciu dumy z tradycji, kultury i wielkiej historii – bądźmy razem – dla naszej ojczyzny. Oddajmy hołd poległym bohaterom.
Nie zapomnijmy też, że nasza historia ma dwa kolory, wywieśmy flagę na naszych domach!

niepodleglosc GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content