W piękną i słoneczną niedzielę – 14 czerwca – odbyło się kolejne Święto Truskawki w Rajbrocie. I tym razem na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i zabaw, wspaniałych występów oraz koncertów a także smakowitych truskawek serwowanych pod wieloma postaciami.

Całość imprezy rozpoczęliśmy od programu rozrywkowego skierowanego do najmłodszych uczestników. Było więc malowanie twarzy, wspólne tańce, gry, zabawy z wielobarwną chustą animacyjną, ozdabianie truskawkowych koron czy malowanie kredą wspólnego obrazu. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Na scenie w Rajbrocie już po raz drugi zaprezentowali się uczestnicy lipnickiego kursu tańca z przygotowanym na Święto Truskawki programem tanecznym złożonym z kilku układów. Tuż po nich z montażem słowno-muzycznym pt. „W krainie krasnoludków” wystąpili uczniowie z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie. Mieliśmy również okazję wysłuchania recytacji znanych polskich wierszy. Z kolei absolwenci Zespołu Szkół w Rajbrocie przed licznie zgromadzona publicznością zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, taneczne oraz wokalne.

W tym roku po raz pierwszy ogłoszony został konkurs mody o tytuł „Miss Truskawki 2015”. Do udziału w I edycji przedsięwzięcia zgłosiło się 6 kandydatek, które na tę okoliczność przygotowały bardzo atrakcyjne, truskawkowe stroje. Po prezentacji uczestniczek oraz naradzie jury w składzie: Kinga Kozioł-Matlęga – instruktor z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, Mieczysław Trojan – radny Rady Gminy Lipnica Murowana oraz Stanisław Włodarczyk – przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana a jednocześnie przewodniczący jury, postanowiło przyznać tytuł „Miss Truskawki 2015” Żanecie Żak, zaś tytuł wicemiss Katarzynie Kanownik. Pozostałymi uczestniczkami były: Agata Słowik, Barbara Kanownik, Milena Sadowska oraz Sylwia Rębilas. Nagrodami w konkursie były bilety do teatru ufundowane przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, pozycje książkowe, słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Kolorowa, truskawkowa degustacja przyciągnęła tłumy smakoszy. Na wszystkich czekały smakowite babeczki, galaretki z owocami, koreczki, koktajle, kompoty, ciasta ufundowane przez „Piekarnię Zelek” z Rajbrotu oraz chrupki ufundowane przez firmę „Jura” z Rajbrotu. Miasteczko zabaw, przejażdżki kucykami, stoiska z zabawkami, gastronomia – to tylko część dodatkowych atrakcji, które również w tym dniu czekały na dzieci oraz osoby dorosłe.

I tym razem nie zawiodły lokalne grupy artystyczne: Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu oraz Orkiestra Dęta z Rajbrotu. Występy spotkały się z ogromnym entuzjazmem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów, którzy wielokrotnie nagradzali artystów gromkimi brawami.

Zaproszenie na Święto Truskawki przyjęli zaproszeni goście wśród których nie zabrakło: Wójta Gminy Lipnica Murowana – Tomasza Gromali, radnych Rady Gminy Lipnica Murowana z przewodniczącym  Stanisławem Włodarczykiem, sołtysów, komendantów i prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych, a także dyrektorów jednostek organizacyjnych z terenu gminy.

Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół „GÓRALSI”, który przyjechał do Rajbrotu z Kamienicy koło Łącka. Grupę tworzy siedmiu muzyków, których połączyła wspólna pasja. Grają folklor góralski – w przeważającej mierze utwory własne oraz nowoczesne aranżacje tradycyjnych piosenek. Koncertują nie tylko w kraju ale także za granicą. Występ ogromnie przypadł do gustu publiczności, która włączyła się we wspólny śpiew a wirujące na naszym plenerowym parkiecie pary dodały niezwykłej oprawy temu muzycznemu widowisku.

Trwający aż do północy festyn pod gwiazdami poprowadził zespół „Galaxis”. Na szczęście nikogo nie trzeba było namawiać do tańców i radosnej zabawy przy dźwiękach biesiadnych i rozrywkowych utworów.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne, pełne muzyki, zabawy i smakołyków Święto Truskawki. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content