W słoneczną niedzielę, 26 lipca odbyło się Święto Gminy Lipnica Murowana. Plenerowe wydarzenie ściągnęło nie tylko mieszkańców, ale też wielu gości, którzy od popołudnia do późnych godzin nocnych korzystali z przygotowanych na ten dzień atrakcji oraz mieli okazję wysłuchać koncertów, obejrzeć występy i pokazy czy kibicować swoim faworytom biorącym udział w Drużynowym Turnieju Sołectw.

W tym dniu Lipnica świętowała wraz z wieloma gośćmi zaproszonymi przez Organizatorów. Święto Gminy uroczyście otworzył Wójt Gminy Tomasz Gromala po czym głos zabrał Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys. Strofami wiersza Józefa Piotrowskiego swoje przemówienie rozpoczął także Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn. Na scenie pojawili się również Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana Stanisław Włodarczyk, Wicestarosta Bocheński Józef Mroczek, przedstawiciele służb mundurowych Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz Radni Rady Powiatu Bocheńskiego.

Program rozpoczęliśmy blokiem dla najmłodszych pt. „Ence-pence baw się przy piosence”. Było więc malowanie twarzy, wykonywanie i ozdabianie masek, wspólne tańce  z przebojowym kotem Garfieldem oraz wiele innych atrakcji, po których na uczestników czekały słodkie niespodzianki.

Lipnicę odwiedził również zespół taneczny „Szkraby” z Gnojnika, który na murawie stadionu zaprezentował z niezwykłą świeżością, radością na buziach i pasją kilka niesamowitych  układów tanecznych połączonych z żonglowaniem hula-hop.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły:  Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu oraz Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, którzy swymi występami ucieszyli wielbicieli muzycznych klimatów.

Wielkim uznaniem cieszył się  koncert Zespołu A.R.T. z Wieliczki. Rockowe przeboje zachęcały do śpiewu i dobrej zabawy, a młoda, przebojowa wokalistka zarażała optymistycznym temperamentem.

Niestety koncert gwiazdy wieczoru został odwołany z przyczyn niezależnych od Organizatora, gdyż manager oraz członkowie zespołu odmówili wystąpienia w tym dniu, podając jako przyczynę niedyspozycję głosową wokalistki.

Na zakończenie imprezy bawiliśmy się z Zespołem „Obsesja”, który porwał do tańca zebraną publiczność i sprawił, że Święto Gminy Lipnica Murowana zakończyliśmy w tanecznym rytmie.

Dużą część Święta Gminy stanowiły sportowe pokazy. Wielbiciele Taekwondo jak zwykle się nie zawiedli. Lipnicka sekcja udowodniła, że sport ten kształtuje nie tylko ciało ale i umysł oraz pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem w harmonii z całym światem.

Nie lada atrakcją był po raz pierwszy zorganizowany Drużynowy Turniej Sołectw o „Puchar Sołtysa”. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn reprezentujących wszystkie sołectwa Gminy Lipnica Murowana. Zawodnicy prezentowali się wyjątkowo oryginalnie ponieważ ich numery startowe zostały przygotowane przez dzieci uczestniczące w akcji wakacyjnej, organizowanej przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. Po zaciętym pełnym uśmiechu wyścigu przyszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród. „Puchar Sołtysa” trafił do zwycięskiej drużyny z Lipnicy Murowanej.

Najmłodsi świetnie bawili się nie tylko w miasteczku zabaw, ale także korzystając z atrakcji przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną z Bochni. Przejażdżkom na kładzie nie było końca, a wozy strażackie i sprzęt pożarniczy zachwycały i wprawiały w zdumienie wszystkich „małych strażaków”. Dużą popularnością cieszył się przygotowany przez PSP konkurs wchodzenia po skrzynkach, który znalazł amatorów nie tylko wśród mężczyzn, ale i kobiet oraz dzieci.

Na stadionie zaprezentowali się także lipniccy rajdowcy – Janusz Knopt z Klubu Sportowego KRT oraz Łukasz Mrożek z Bocheńskiej Grupy Rajdowej. Wszyscy wielbiciele szybkich samochodów mieli możliwość zobaczyć je z bliska oraz porozmawiać z rajdowcami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, zespołom, sołtysom, Kołu Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej oraz Klubowi LZS „Macierz” dzięki którym Święto Gminy Lipnica Murowana było udane i pełne niezapomnianych wrażeń. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę Partnerów Imprezy – Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, Bocheńskiej Grupy Rajdowej, Klubu Sportowego KRT oraz Sponsorów Imprezy, którymi byli: Lewiatan – Delikatesy „Zachęta”, Pizzeria „Torino” w Lipnicy Murowanej, Kawiarnia „Piwniczka” w Lipnicy Murowanej, Lody Tradycyjne „u Szymona” w Lipnicy Murowanej. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content