W niedzielne popołudnie 8 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury odbyło się „Mikołajkowe spotkanie z bajką”. To wyjątkowy dzień, w czasie którego goście a zwłaszcza ci najmłodsi mieli okazję przenieść się w świat tajemnic, magii i baśni. Na scenie wystawiono spektakl  pt. „Kot w butach” braci Grimm. W role aktorów wcielili się pracownicy i przyjaciele Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Kolorowe stroje, bajkowa scenografia, piękna oprawa muzyczna i wielobarwne oświetlenie nadały przedstawieniu dodatkowego uroku. Widowisko przypadło do gustu przybyłym i niejednokrotnie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 Tuż po spektaklu na sali pojawił się najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Najmłodsi byli bardzo zadowoleni, że udało mu się znaleźć odrobinę czasu by zajrzeć do Lipnicy. W bajkowej scenerii w towarzystwie postaci z „Kota w butach”, Mikołaj wręczył nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu plastycznego „Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości jesienią”, którego finał zaplanowano właśnie na ten dzień.

Do konkursu zostało zgłoszonych 141 prac, które oceniała komisja artystyczna w składzie: Mirosław Polek – plastyk, przewodniczący jury, Aniela Gromala- plastyk, pracownik Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, Anna Polinierska – plastyk oraz ks. Zbigniew Kras – proboszcz Parafii Lipnica Murowana. Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

W KATEGORII PRZEDSZKOLE:

I MIEJSCE – Joanna Jarosz (Przedszkole Samorządowe Lipnica Murowana)

II MIEJSCE – Natalia Trojan (Przedszkole Samorządowe Rajbrot)

III MIEJSCE – Krystian Drabik (Przedszkole Samorządowe Lipnica Murowana)

oraz 5 wyróżnień dla: Sebastiana Ciury (Przedszkole Samorządowe Lipnica Murowana), Jagody Gajec (Przedszkole Samorządowe Rajbrot), Julii Dankowskiej (Przedszkole Samorządowe Lipnica Murowana), Dominiki Wojdak (Przedszkole Samorządowe Lipnica Murowana, oddział Lipnica Dolna) oraz Dawida Lasoty (Przedszkole Samorządowe Lipnica Murowana, oddział Lipnica Dolna).

 

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III:

I MIEJSCE – Dominik Hec (Zespół Szkół Rajbrot)

II MIEJSCE – Julia Goc (ZS Rajbrot)

III MIEJSCE – Jakub Kulas (Zespół Szkół Lipnica Murowana)

oraz 2 wyróżnienia dla: Mateusza Wrony (Zespół Szkół Rajbrot) i Świetlicy Wiejskiej w Lipnicy Dolnej.

 

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI:

I MIEJSCE – Igor Florek (Zespół Szkół Lipnica Murowana)

II MIEJSCE – Agnieszka Kopeć (Zespół Szkół Lipnica Murowana)

III MIEJSCE – Mateusz Stokłosa ( Zespół Szkół Rajbrot)

oraz 3 wyróżnienia dla: Aleksandry Topki (Zespół Szkół Rajbrot), Patryka Wrony (Zespół Szkół Rajbrot) i Świetlicy Wiejskiej w Lipnicy Górnej.

 

W KATEGORII GIMNAZJUM:

I MIEJSCE – Paulina Kargól (Zespół Szkół Lipnica Murowana)

II MIEJSCE – Natalia Wrona ( Zespół Szkół Rajbrot)

III MIEJSCE – Dorota Jędrzejek ( Zespół Szkół Lipnica Murowana)

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Dom Kultury oraz pamiątkowe dyplomy. W czasie „Mikołajkowego spotkania z bajką” widzowie mieli także okazję obejrzenia pokonkursowej wystawy plastycznej.

Kolejna część programu skierowana była do milusińskich, którzy z niecierpliwością oczekiwali na mikołajkowe prezenty. Oczywiście Święty  nie zawiódł i każde dziecko otrzymało pyszną czekoladę, bo jak wiadomo – słodyczy nigdy za dużo. Słodkości, którymi obdarowano pociechy zostały przekazane przez organizatorów uroczystości otwarcia Wiejskiego Domu Ludowego w Lipnicy Górnej. Z pomocą wsparcia Mikołaja przyszedł także Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, który dla najmłodszych gości przygotował torbę pełną smakowitych cukierków. I właśnie ten słodki akcent zakończył bajkowo – mikołajkowe widowisko, z którego wszyscy wychodzili z uśmiechem na twarzy.  

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content