1 lutego 2015 r. w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury miało miejsce piękne, muzyczne wydarzenie. W ostatnią niedzielę okresu Świąt Bożego Narodzenia w GDK zebrali się członkowie zespołów i grup obrzędowych, mieszkańcy gminy i goście by wziąć udział w organizowanym już po raz trzeci Koncercie Kolęd i Pastorałek „Zakolęduj z nami’.

Teatralną niespodziankę dla wszystkich przygotowali uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Górnej wraz z wychowawczyniami – Lucyną Kucharską oraz Aleksandrą Kępą, którzy dla wszystkich przybyłych przedstawili jasełka pt. „Niesforna klasa”. Tuż po nich gościnnie wystąpił Kacper Żołna, który zagrał dla nas kilka bożonarodzeniowych melodii.

Część drugą wydarzenia stanowiło kolędowanie wraz z grupami i zespołami obrzędowymi, które specjalnie na tę okoliczność przygotowały pastorałki i kolędy. W widowisku uczestniczyli: Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Grupa Obrzędowa z Lipnicy Murowanej, Grupa Obrzędowa z Borównej oraz Grupa Nieformalna „Impresja” z Lipnicy Dolnej. Kolędowanie połączone było z przygotowanymi na tę okazję konkursami.

We wspólny śpiew włączyła się oczywiście licznie przybyła publiczność oraz zaproszeni goście a wśród nich: Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana – Stanisław Włodarczyk oraz radni gminy Lipnica Murowana, proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej – ks. Zbigniew Kras, radny Powiatu Bocheńskiego – Józef Radzięta, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Maria Lubańska.

Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy życzenia zawarte w znanym utworze „Mości gospodarzu”.

Wszystkim zespołom, grupom obrzędowym oraz publiczności dziękujemy za radosny i pełny zaangażowania śpiew kolęd i pastorałek. 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content