Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej 29 września 2019 r. organizuje IV Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki KORAL SONG. Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego. Jego celem jest promowanie polskiej piosenki wartościowej literacko, artystycznie i wychowawczo, rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży oraz inspirowanie do poszukiwań artystycznych w dziedzinie muzyki.

 Chcemy aby czwartą edycję Festiwalu wypełniły utwory dzisiaj już często zapomniane, a niezwykle ważne dla polskiej kultury muzycznej – klasyka okresu międzywojennego. Te piosenki są niewątpliwie skarbnicą, jeśli chodzi o polską twórczość. To szlagiery, które na stałe zapisały się w historii muzycznej naszego kraju. One same byłyby jednak niczym, gdyby nie wybitne postaci, które żyły w tamtym okresie i tworzyły prawdziwą sztukę. To m.in. Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Zula Pogorzelska, Jan Kiepura i wielu innych. Chcąc ukazać ważność tych wybitnych postaci, ich twórczość oraz okres w jakim przyszło im żyć, tegoroczny Festiwal zatytułowany zostanie „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, muzycznym przedsięwzięciu, do zapoznania się z regulaminem Festiwalu oraz do rozpropagowania informacji o wydarzeniu w Państwa społecznościach.

Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły i duety. Na zgłoszenia czekamy do dnia 18 września 2019 r. 

REGULAMIN FESTIWALU

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content