„Lato w Rajbrocie” zaplanowane na 13 lipca, na kompleksie sportowym Orlik w Rajbrocie, zapowiada się niezwykle kolorowo, smacznie i konkursowo. A propos konkursów przygotowaliśmy na ten dzień dwa. Jeden dla dzieci, drugi dla dorosłych.

Konkurs plastyczny pt.: „RAJBROT MOIMI OCZAMI” skierowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które będą chciały zabawić się artystycznie. Przeprowadzony zostanie w trzech grupach wiekowych. Prace przedstawiające pejzaże i piękno Rajbrotu powstawać będą na bieżąco w specjalnie przygotowanej pracowni, zaopatrzonej w papier i materiały plastyczne, a powołane jury oceni i nagrodzi te najładniejsze i najciekawsze. Konkurs będzie trwał w godzinach 16:00 do 17:30. Ogłoszenie wyników odbędzie się ok. godziny 18:45.  

Drugi konkurs kulinarny pn. „FESTIWAL CHLEBA”, którego celem jest: kultywowanie zwyczajów wypieku chleba metodami tradycyjnymi, propagowanie tradycyjnego wypieku chleba wśród dzieci i młodzieży czy też wymiana doświadczeń kulinarnych. W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne zamieszkałe na terenie Gminy Lipnica Murowana. Zadanie konkursowe polega na upieczeniu i dostarczeniu w dniu wydarzenia „Lato w Rajbrocie” do  godz. 16.30 dwóch bochenków chleba – jednego  w całości, do prezentacji przed komisją konkursową oraz drugiego pokrojonego, do degustacji konkursowej. Jury oceniając wypieki weźmie pod uwagę: smak, aromat, kolor, strukturę w przekroju, wygląd, wrażenie ogólne, prezentację stoiska. Autorzy najsmaczniejszych chlebów zostaną nagrodzeni. Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

Organizatorami konkursów są: Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej i Parafia w Rajbrocie. Zachęcamy do udziału!

REGULAMIN „FESTIWALU CHLEBA”

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content