Jeszcze chwilę temu z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie ferii, a tu już pierwszy tydzień zimowego wypoczynku za nami. Świetlice wiejskie prowadzące w tym czasie cykl zorganizowanych zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy tętnią życiem, gwarem i radością. W końcu kto jak nie dzieci może mieć tak niesamowite pomysły i tyle chęci do działania.

Na szczęście nikogo nie trzeba namawiać do wspólnej zabawy, jak i uczestnictwa w warsztatach, zajęciach plastycznych, manualnych, tanecznych. Są magiczne podróże w bajkowy świat bohaterów, ciekawe spotkania z zaproszonymi gośćmi, ruch na świeżym powietrzu pełen śmiechu i wspólnych inicjatyw. Powstaje wiele kreatywnych dekoracji i ozdób. Jest też czas na ping-ponga, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, kalambury.

W czasie ferii zimowych Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej realizuje także projekt pn. Być jak Mały Książę – ferie zimowe połączone z programem profilaktycznym „Wolni od nałogów”, dofinansowany rzez Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej. Jego celem jest m.in. profilaktyka uzależnień, integracja dzieci zapobiegająca wykluczeniu społecznemu, stworzenie oferty będącej propozycją pożytecznego spędzenia czasu wolnego, promocja zdrowego stylu życia, rekreacja uczestników. W pierwszym tygodniu ferii w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej odbył się karnawałowy bal maskowy, który był jednym z punktów realizowanego zadania. W czasie wspólnego spotkania dzieci ze wszystkich świetlic wiejskich z terenu naszej gminy nie zabrakło pogadanek profilaktycznych, zajęć ruchowo-muzycznych, projekcji edukacyjnego filmu. Były wspólne tańce, konkursy, zabawy, poczęstunek. Na poszczególnych świetlicach uczestnicy tworzyli także kolorowe plakaty propagujące hasło „Wolni od nałogów” jak również uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i integracyjnych. 

Co przyniesie drugi tydzień dowiemy się już wkrótce. Na pewno jednak będzie równie udany jak ten miniony. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content