Dzieciaki z Lipnicy Dolnej mają prawdziwą frajdę na zajęciach organizowanych przez Świetlicę Wiejską, a wszystko dzięki Fundacji Wspomagania Wsi, która dofinansowała projekt POŻYTECZNE FERIE 2013. Pierwszy tydzień wypoczynku za nimi.  Był to czas pełen niezapomnianych wrażeń i uśmiechu.

Uczestnicy ferii poznali członka Cechu Kowalskiego – pana Bronisława Muchę i jego niezwykłe zdolności ręcznego wykonywania świec. Dzieciaki również zmierzyły się z tym zadaniem                         i samodzielnie wykonywały świeczki z wosku pszczelego. Najmłodsi wykazali się niezwykłą kreatywnością i samodzielnością. Gotowa, własnoręcznie wykonana świeczka była powodem do dumy i radości.

Ponadto dzieciaki zorganizowały akcję „Pies zrobi dla Ciebie wszystko co może, czy Ty dla psa zrobiłeś wszystko co mogłeś?” Działania rozpoczęły poprzez wykonanie plakatów informujących właścicieli psów o ich obowiązkach wobec zwierzaków i rozwiesiły plakaty po swojej okolicy. To uczy najmłodszych odpowiedzialności za zwierzęta, zwłaszcza podczas zimy, która jest dla nich szczególnie niebezpieczna. W dalszej części akcji dzieciaki ocieplą budę najbardziej potrzebującego psa oraz zakupią dla niego nową miskę.

Dodatkowo był to czas wielu zabaw integracyjnych i rozwijających umiejętności oraz pasje dzieciaków.

Przed nami drugi tydzień ferii podczas którego zaplanowano min. wyjazd na Bacówkę „Biały Jeleń”, warsztaty kulinarne podczas których dzieci przekonają się, że „zdrowe nie znaczy nudne”, spacer po okolicy i oczekiwaną przez dzieciaki bitwa na śnieżynki.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content