Połowa wakacji już za nami. Dobiegła końca również czterotygodniowa Akcja Lato organizowana przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej . Zajęcia odbywały się w dwóch turnusach w każdej miejscowości naszej gminy. W trakcie zajęć realizowany był  projekt pn: Nie wyrzucamy, przetwarzamy – Eko-wakacyjne zajęcia na świetlicach wiejskich, połączone z programem profilaktycznym „Nie dziękuję! Używek nie potrzebuję!”. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. W ramach projektu odbyły się pogadanki, prelekcje oraz dwa konkursy międzyświetlicowe. Za pomysłowość, zaangażowanie i  kreatywność, zostały przyznane świetlicom nagrody rzeczowe, których różnorodność sprawiła dzieciom ogromną radość. Ponadto realizowane były także zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, kulinarne, piesze wycieczki, turnieje oraz spotkania na placu zabaw. Podsumowaniem drugiego wakacyjnego turnusu było spotkanie integracyjne dla wszystkich uczestników przy Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Dolnej.

Szaleństwo, aktywność ruchowa i emocjonalna połączona z uśmiechem i dobrą zabawą nie miały końca! Dmuchana zjeżdżalnia, popcorn, wata cukrowa, lody, przejażdżka meleksem, to atrakcje, które przy tej okazji zapewnili dzieciom Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej, i którym należą się wielkie brawa oraz gorące podziękowania. Nie zabrakło w tym dniu również gier, zabaw i pieczonej kiełbaski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony wakacyjny czas i już dzisiaj zapraszamy za rok a teraz do obejrzenia galerii.

ŚWIETLICA WIEJSKA W BORÓWNEJ            ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY DOLNEJ

    p1020800 GDK Lipnica Murowana                       30 GDK Lipnica Murowana

ŚWIETLICA WIEJSKA W RAJBROCIE    ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY MUROWANEJ

    2021 08 09 00002 GDK Lipnica Murowana                       dsc 0008 GDK Lipnica Murowana                        

                            ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY GÓRNEJ

                                   dsc03822 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content