Kolorowy, sportowy, plastyczny, przyrodniczy, wycieczkowy i niezwykły – taki właśnie był drugi tydzień wakacyjnej Akcji Lato organizowanej na wszystkich pięciu Świetlicach Wiejskich z terenu naszej gminy. Było gwarnie, radośnie, ze śmiechem. Dzieci i młodzież jak zwykle zaangażowane i ciekawe świata. Były zajęcia sprawnościowe, warsztaty, spacery po okolicy, było mnóstwo wspaniałej zabawy!

Akcja Lato z przyrodą – wakacyjne zajęcia na Świetlicach Wiejskich połączone z programem profilaktycznym „ABC problemów alkoholowych”, to projekt dofinansowany ze środków Przeciwdziałania Alkoholizmowi, realizowany w czasie dwutygodniowych spotkań podczas Akcji Lato 2022. W ramach zadania uczestnicy przygotowywali transparent promujący życie bez nałogów oraz wzięli udział w lekcjach na łonie natury z edukatorami z Zespołu Parków Krajobrazowych. Kulminacyjnym punktem projektu była wycieczka do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie dzieci mogły samodzielnie poeksperymentować. Był to niezwykle interesujący i  pouczający wyjazd do miejsca, gdzie rozmieszczone są urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycje geologiczne czy sensoryczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się instalacje magnetyczne, akustyczne, optyczne, hydrostatyczne, mechaniczne. Były też naukowa siłownia czy zjazdy torem saneczkowym oraz szaleństwa na odlotowym placu zabaw. Dzieci wzięły też udział w ciekawym seansie w Planetarium. Podczas wyjazdu została przeprowadzona profilaktyczna pogadanka dotycząca skutków wynikających z nadużywania alkoholu oraz negatywnego wpływu na zdrowie nikotyny i „dopalaczy”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak mile spędzony, wakacyjny czas i życzmy dalszych, ciekawych przygód w czasie letniego odpoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poszczególnych świetlic.

ŚWIETLICA WIEJSKA W BORÓWNEJ – GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY DOLNEJ – GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY GÓRNEJ –  GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY MUROWANEJ – GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIETLICA WIEJSKA W RAJBROCIE – GALERIA ZDJĘĆ

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content