Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników będące ukoronowaniem  ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość  jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej uroczystości.

Wójt Gminy Lipnica Murowana wraz z księdzem Proboszczem lipnickiej Parafii i Gminnym Domem Kultury, serdecznie zapraszają 15 sierpnia 2020 roku (sobota) na Dożynki Gminne.

Tegoroczne świętowanie w swojej formule będzie nieco odmienne od tych z poprzednich lat, jednak zawsze z zachowaniem wartości ważnych dla lokalnych tradycji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15-tej na lipnickim rynku, Konkursem wieńca dożynkowego. Poszczególne sołectwa reprezentowane przez grupy obrzędowe, zaprezentują do konkursu wieńce żniwne krótkim programem artystycznym. Następnie w korowodzie przejdziemy do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 16.00 odbędzie się uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców. Po Mszy świętej, ponownie na lipnickim rynku nastąpi ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek Marka Gminy Lipnica Murowana, które przyznawane są za szczególne działania i promocję gminy na różnych obszarach aktywności. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości, jednocześnie prosimy aby pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią.

dozynki strona20 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content