Gmina Lipnica Murowana to zarówno piękne zabytki, miejsca pełne śladów przeszłości jak i wspaniałe kulturalne inicjatywy. To także pieczołowicie pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje. Jednym z najważniejszych jest zwyczaj wykonywania dostojnych i wielobarwnych, palm wielkanocnych, które już od ponad 60 lat mieszkańcy przynoszą na lipnicki rynek, by wzięły udział w Konkursie i pokłoniły się św. Szymonowi. 

Już po raz sześćdziesiąty trzeci, w niedzielę 10 kwietnia odbędzie się zainicjowany przez Józefa Piotrowskiego Konkurs, do udziału w którym zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, od najmłodszych do najstarszych. Zapraszamy naszych mistrzów palmowych, by kolejny raz stanąć w szranki i powalczyć nie tylko o zwycięstwo, ale też o ustanowienie nowego rekordu. Zachęcamy dziadków i ojców do wykonania palm z wnukami i dziećmi. Niech babcie i mamy nauczą najmłodszych jak zgodnie z tradycją ozdobić palmę. Niech proces przygotowywania palm będzie wielopokoleniowym, serdecznym spotkaniem, które zakorzeni w naszych sercach umiłowanie do lokalnego dziedzictwa.

Tak jak było do tej pory powołana przez Organizatora komisja artystyczna oceni palmy w pięciu kategoriach, zaś w ręce najlepszych powędrują zasłużone nagrody. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w Konkursie.

 

REGULAMIN – 63. KONKURS LIPNICKICH PALM

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content