Mały czy duży – każdy z utęsknieniem czeka na wizytę Świętego Mikołaja! Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej chcąc pomóc w spełnieniu tego marzenia, w niedzielę 4 grudnia, zorganizował magiczne wydarzenie – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z BAJKĄ.

W tym dniu na scenie, piękne bajkowe inscenizacje zaprezentowały dzieci uczęszczające na nasze świetlice wiejskie. „Bajkę o wesołej Ludwiczce” przygotowała Świetlica Wiejska w Lipnicy Górnej wraz z instruktor Katarzyną Kożuchowicz. Bohaterka w czasie swojej wędrówki szukała przyjaciela – piernikowego króla. Po drodze jednak odwiedziła wiele innych osób, które towarzyszyły jej w dalszej podróży: królika, stracha na wróble, ślimaczka oraz świnkę. „Mikołajkowa przemiana” to z kolei tytuł bajki o niegrzecznym Stasiu, któremu zaginęła mama. Na szczęście, pod wpływem spotkań z wieloma niezwykłymi postaciami takimi jak: baletnica, aniołek, krasnoludki, Śnieżka, Bella, Kopciuszek, Baba Jaga, Indianin, kapitan Jack oraz wróżka, zmienił swoje niewłaściwe postępowanie, a mama się odnalazła. To przedstawienie opracowała dla nas Świetlica Wiejska w Rajbrocie wraz z panią Barbarą Radziętą-Krawczyk. Ostatnią bajkę – „Mikołaju gdzie jesteś?” wykonali podopieczni Świetlicy Wiejskiej w Lipnicy Dolnej z panią Joanną Włodarczyk. Były tu i wspaniała fabryka prezentów i kolorowe elfy i poszukiwania zaginionego Mikołaja, który szczęśliwie został odnaleziony, a z okazji swoich imienin otrzymał wymarzony prezent.

Po cudownych widowiskach teatralnych, które publiczność nagradzała gromkimi brawami wszyscy w napięciu oczekiwali na wyjątkowego gościa. Nauczyliśmy się nawet specjalnego, okolicznościowego wierszyka i po jego głośnej recytacji Mikołaj zastukał do drzwi wywołując na naszych twarzach wielkie uśmiechy. Mali aktorzy za pracę włożoną w przygotowanie bajek, od Świętego otrzymali worki pełne prezentów, zaś całą widownię Mikołaj wraz z pomocnikami poczęstował słodkościami. Także Wójt Gminy – Pan Tomasz Gromala wsparł niebiańskiego przybysza cukierkami, bo jak wiemy słodyczy nigdy za dużo.

Ważnym punktem niedzielnego programu było także oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Kartka na Boże Narodzenie”, który został zorganizowany z myślą o dzieciach i młodzieży z terenu Gminy Lipnica Murowana. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym wykonaniu kartki świątecznej na Boże Narodzenie. Prace plastyczne miały zawierać akcenty związane z Gminą Lipnica Murowana. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz pobudzanie aktywności twórczej, podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. 103 kartki które wpłynęły do Gminnego Domu Kultury w dniu 28.11.2022 r. oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Polinierska – plastyk, Karolina Strugała – dyrektor Żłobka „Kubuś i Przyjaciele”, członek Stowarzyszenia ,,Impresja” oraz Bogdan Polek – plastyk. Podczas oceniania prac jury analizowało następujące kryteria: staranność wykonania, zgodność z tematyką konkursu i regulaminem, samodzielność wykonania pracy, a także ogólne wrażenie artystyczne. W wyniku oceny przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

W KATEGORII PRZEDSZKOLE :

I miejsce Antonina Konieczna – Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

II miejsce  Maria Bodurka – Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

III miejsce  Nina Fitrzyk – Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

Wyróżnienia:

Amelia Pałka – Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej

Nikola Dankowska – Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej

Emilia Piwowarczyk – Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III :

I miejsce Filip Mikuła – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

II miejsce Julita Kleszcz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

III miejsce  Aleksandra Olchawa – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

Wyróżnienia :

Karol Rzepka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Natalia Machał – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Szymon Rzepka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Ksawery Mulka –  Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

Rita Trojan – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

Jakub Malaga –  Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI :

I miejsce Jakub Radzięta – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

II miejsce Magdalena Trojan – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

III miejsce Wiktor Gunia – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Wyróżnienia :

Kacper Milas  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Sandra Szczurek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Julia Krzyszkowska – Świetlica Wiejska w Lipnicy Dolnej

Aleksandra Wnęk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Maciej Fąfara – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII :

I miejsce Jagoda Gajec –  Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

Zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz  Firmę „Auto-Oaza” z Lipnicy Dolnej Państwa Karoliny i Ireneusza Strugała, zaś wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach i konkursach organizowanych przez GDK.

Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu laureatów oraz obowiązkowych fotografiach ze Świętym Mikołajem szczęśliwi i zadowoleni rozeszliśmy się do domów. A już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z bajką. Do zobaczenia za rok!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content