10 grudnia Gminny Dom Kultury gościł w swoich progach kilkudziesięciu małych aktorów oraz licznie zgromadzoną publiczność. To „Mikołajkowe Spotkanie z Bajką” sprawiło, że sala widowiskowa tętniła w tym dniu życiem. Było mnóstwo uśmiechu, spontaniczności oraz wesołej zabawy.

Na tę okoliczność świetlice wiejskie przygotowały piękne widowiska teatralne. Lipnica Dolna wystąpiła z przedstawieniem pt. „Kłopoty ryb” nawiązującym do roku 2017 jako Roku Rzeki Wisły. Lipnica Górna w swojej bajce opowiedziała o dziecięcych marzeniach zapisanych w listach do świętego Mikołaja. Z kolei świetlica w Rajbrocie musiała uporać się z nie lada kłopotem którym było uwięzienie Mikołaja przez Czarownicę.

W czasie przerw wszyscy zgromadzeni widzowie, zarówno młodsi jak i starsi uczyli się wierszyka oraz piosenki dla niezwykłego gościa, który jak się okazało został przywieziony do Domu Kultury przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej. Mikołaj był bardzo mile zaskoczony przygotowanymi przez nas niespodziankami. Sam przybył do Lipnicy z workami pełnymi prezentów dla dzieci występujących w bajkach oraz koszami słodkości dla pozostałych uczestników wydarzenia. Cukierkami wsparł także Mikołaja Wójt Gminy Lipnica Murowana – Pan Tomasz Gromala. Święty został uwieczniony na dziesiątkach fotografii oraz na modnych w dzisiejszych czasach selfie J

Atrakcją na zakończenie był odjazd Mikołaja, który wyjątkowo w tym roku nie odjechał saniami, ale strażackim melexem wraz z druhami-ochotnikami z Lipnicy Górnej.

Kolejne bajkowo-mikołajkowe spotkanie za nami. Zapraszamy za rok!

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content