Zorganizowana, dwutygodniowa „Akcja Lato 2018” odbywająca się na pięciu świetlicach wiejskich z terenu gminy Lipnica Murowana dobiegła końca. Niezwykle szybko minęły wspólne chwile przepełnione nie tylko zabawą, ale także ciekawymi spotkaniami, edukacyjnymi warsztatami i pełnymi emocji rozgrywkami.

Wiele pięknych prac i kompozycji powstało w czasie zajęć, niektóre z nich długo będą zdobić wnętrza naszych świetlic. Mnóstwo radości przysporzyły dzieciom atrakcje takie jak wata cukrowa, popcorn, dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki melexem, pieczenie ziemniaków w garnku, turnieje na boiskach sportowych.

Jednak największą frajdą i niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników była zapewne wycieczka do Krakowa zorganizowana dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Gminy w Lipnicy Murowanej ze środków Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. W ramach projektu pn. „Ahoj przyrodo! Ahoj przygodo! – wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży połączony z programem profilaktycznym „Dopalacze-wyniszczacze!” nasi milusińscy wyruszyli do dawnej stolicy Polski. Tam uczestniczyli w rejsie po Wiśle pn. „Krakowskie legendy”, który doskonale spełnił jeden z  celów programu, a mianowicie edukację poprzez zabawę i rozrywkę. Pani animatorka angażująca w wiele działań na statku samych uczestników w interesujący sposób przybliżyła wiele legend z Grodu Kraka. Po zakończeniu wodnej przygody był też czas na zwiedzanie Wawelu, Smoczej Jamy, spacer po zabytkowych uliczkach.

Podczas dwóch intensywnych tygodni na świetlicach realizowane były także pogadanki profilaktyczne dot. zdrowego stylu życia alternatywnego wobec „dopalaczy” i innych używek. Powstały plakaty i transparenty zachęcające do dbania o swoje zdrowie. Były również gry i integracyjne zabawy zapobiegające wykluczeniu społecznemu.

Dziękujemy za wspaniały, wspólnie spędzony czas! Życząc dalszego, miłego wypoczynku zapraszamy do odwiedzania świetlic.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content