Lato trwa, a na naszych pięciu świetlicach wiejskich trwa wakacyjna Akcja Lato z GDK – jak zawsze pełna atrakcji, humoru, mniejszych i większych przygód oraz dziecięcych uśmiechów. Jest sportowo, warsztatowo, tanecznie, a nawet… kosmicznie! Każdego dnia tyle się dzieje!

Jednak chyba największymi atrakcjami minionego tygodnia były dwa wydarzenia. Pierwszym z nich był dancing kids, który dla wszystkich uczestników w każdej świetlicy, z wielką energią i werwą poprowadziła pani Antonina Aondo. Była rozgrzewka, były żywiołowe tańce, ćwiczenia rozciągające solo i w parach. Wspaniała rozrywka! Dzieci z ochotą wyginały swoje ciała naśladując ruchy trenerki, a tym samym poznawały nowe figury i układy taneczne.  

Drugim niezwykle ciekawym, a zarazem niesamowitym przeżyciem był przyjazd do Gminnego Domu Kultury Mobilnego Planetarium ORBITEK, które zabrało nas w kosmiczną podróż! Wraz z prowadzącą polecieliśmy rakietą w głąb Układu Słonecznego, by poznać planety z bliska, dowiedzieć się ile ich jest i jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwowaliśmy, że Księżyc orbituje dookoła naszej Ziemi, a wszystkie planety dookoła Słońca. Poznaliśmy znaki Zodiaku oraz zobaczyliśmy wszystkie gwiazdozbiory nieba północnego. Dzięki technologii wyświetlania obrazu wokół głowy edukując się jednocześnie świetnie się bawiliśmy. Wizyta w planetarium dostarczyła uczestnikom niebiańskich doznań! A wszystko to było możliwe dzięki realizacji programu profilaktycznego „Ruch to zdrowie – każde dziecko wam to powie” wpisującego się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. W ramach zadania na świetlicach odbywają się także pogadanki na temat szkodliwego wpływu używek na nasze zdrowie i życie, zajęcia plastyczne, uczestnicy nagrywają profilaktyczne spoty.

A o tym co spotkało nas w drugim tygodniu przeczytacie już wkrótce. Jedno jest pewne – będzie równie interesująco jak i teraz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poszczególnych świetlic:

ŚWIETLICA WIEJSKA W BORÓWNEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY DOLNEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY GÓRNEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY MUROWANEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W RAJBROCIE

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content