W roku 2017 odbędzie się 11. Edycja Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Jej inauguracja miała miejsce 11 czerwca w amfiteatrze w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Przez kolejne niedziele aż do 27 sierpnia przemierzymy Małopolskę wzdłuż i wszerz, by poznać unikatowe drewniane obiekty regionu. Będziemy wsłuchiwać się w muzykę różnych epok, zaprezentowane zostaną różne gatunki i sposoby wykonywania.

GROHMAN ORCHESTRA – Klasyka Polskiej Rozrywki to niezwykły projekt muzyczny, który zabrzmi plenerowo pod kościołem św. Leonarda w Lipnicy Murowanej – w niedzielę 9 lipca o godz. 17:00 i będzie częścią programu 41. sesji komitetu UNESCO odbywającego się w Krakowie w dniach 2-12 lipca 2017 r.

 

Usłyszymy największe hity polskiej muzyki rozrywkowej w nowej aranżacji Krzysztofa Herdzina. Będą to utwory, które wybrali melomani w plebiscycie, m.in. Czesław Niemen „Pod Papugami”, Marek Grechuta „Nie dokazuj”, Edyta Geppert „Życie kocham cię nad życie”, Maryla Rodowicz „Niech żyje bal”, Perfect „Autobiografia”, Lombard „Szklana pogoda”, Mieczysław Fogg „Ta ostatnia niedziela” czy Skaldowie „Cała jesteś w skowronkach”.

GROHMAN ORCHESTRA to 13-osobowa orkiestra filharmoników łódzkich, czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana. Wzorem mistrzów walca Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski,
I Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays
.

 

 

PLAKAT – MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE 2017

 

GO slider2017 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content