Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury serdecznie zapraszają na Święto Gminy Lipnica Murowana, które odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia 2016 r. (niedziela-poniedziałek) na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej.

Niedzielny festyn rodzinny rozpoczniemy o godzinie 15:00. W pierwszej części  dla wszystkich przybyłych zaprezentują się: Zespół Taneczny „Szkraby” z Gnojnika, laureaci Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej „Koral Song”, Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, sekcja Lipnica Murowana LZS „Macierz” -Taekwondo Olimpijskie. Po raz drugi odbędzie się Turniej Wiejski „o dzban lipowego miodu”, tym razem szczególnie na okoliczność 690-lecia lokacji Lipnicy. Około godziny 17:15 nastąpi oficjalne otwarcie Święta Gminy oraz przywitanie zaproszonych gości, po którym na scenie z koncertem wystąpią Zespół Gethomil Lamarre i The Look. Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie znany wszystkim satyryk i artysta kabaretowy – MARCIN DANIEC. Występ rozpocznie się o godzinie 19:00, a tuż po nim zapraszamy na koncert piosenek Anny German w wykonaniu Katarzyny Szpilki. Pokaz sztucznych ogni oraz koncert Zespołu „Galaxis” będą ostatnimi punktami niedzielnego programu. 

Poniedziałek – 15 sierpnia to Dożynki Gminne. Rozpocznie je Msza św. o godzinie 16:00 połączona z poświęceniem wieńców żniwnych. Po przejeździe na stadion w Lipnicy Dolnej oraz powitaniu gości będzie miał miejsce konkurs na najpiękniejszy wieniec. O godzinie 19:00 Zespół Obrzędowy „Górzanie” zaprezentuje „Lipnickie wesele”, po którym zapraszamy na zabawę z Kapelą Ludową.

Dodatkowymi atrakcjami dwóch świątecznych dni będą między innymi: wystawa plenerowa „Lipnica sprzed lat”, prezentacje samochodów rajdowych – Łukasza Mrożka z Bocheńskiej Grupy Rajdowej oraz Janusza Knopta z Klubu Sportowego KRT, pokazy strażackie Państwowej Straży Pożarnej z Bochni, miasteczko zabaw dla dzieci, mała gastronomia, degustacja potraw regionalnych, wybór wieńca dożynkowego publiczności, rozstrzygnięcie śliwkowego konkursu kulinarnego.

Sponsorami Święta Gminy Lipnica Murowana, którym już dziś dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia są:  „Społem” PSS Bochnia, Lewiatan – Delikatesy Zachęta, Szkółka Roślin Ozdobnych „EkoGarten” Barbary i Ryszarda Grzesik z Lipnicy Górnej, Pizzeria „Torino” w Lipnicy Murowanej, Lody Tradycyjne „U Szymona” w Lipnicy Murowanej, Gospoda „Pod Kamieniem” w Lipnicy Górnej, Studio kwiatowe „Jagoda” z Lipnicy Murowanej.

Wszystkich Państwa gorąco zachęcamy do udziału w tym wakacyjnym, plenerowym wydarzeniu.

 

PLAKAT – ŚWIĘTO GMINY LIPNICA MUROWANA 2016

sglm2016 slider2 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content