Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od dziesięciu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wysokiej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Do tej pory odbyło się już ponad 100 koncertów!

Na Szlaku w tym roku będzie słychać klasyczne dźwięki klawesynu, fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli oraz moc znakomitych głosów. Na inaugurację tegorocznej edycji została zaplanowana specjalna uroczystość.  W ramach współpracy z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina zostanie zaprezentowany koncert z łódzkiego festiwalu wędrownego KOLORY POLSKI! W Parku Etnograficznym w Wygiełzowie wystąpi łódzka Grohman Orchestra!

Grohman Orchestra– to mała 13 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów
i zespołów cesarskiego Wiednia. Wzorem mistrzów walca orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent. Grohman Orchestra powstał by cieszyć słuchaczy pięknymi i znanymi walcami, polkami, ariami i marszami.
Grohman Orchestra przyjął nazwę od nazwiska znanego łódzkiego Fabrykanta, który był ogromnym znawcą i koneserem sztuki oraz przyjacielem i oddanym Mecenasem wielu artystów.

Tym, co równie mocno przyciąga fanów Festiwalu jest urok maleńkich cerkwi i malowniczych kościołów, wyjątkowa atmosfera staropolskich dworów, drewnianych willi i miasteczek. Świątynie, często mało znane, ozdabiane przez wędrownych malarzy, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

12.06, godz. 18:00 INAUGURACJA Jubileuszowej 10. Edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Wygiełzów – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec
(amfiteatr w skansenie)


gościnnie wystąpią Artyści Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
i jej wędrownego Festiwalu KOLORY POLSKI
Grohman Orchestra Podróże walcem i na koniach

PLAKAT – MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE – 10. EDYCJA FESTIWALU NA SZLAKU ARCHITEKTURY DREWNIANEJ W MAŁOPOLSCE

PROGRAM – 10. EDYCJA FESTIWALU MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content