Dla wszystkich którzy chcą zobaczyć jak powstają lipnickie palmy oraz tych którzy nie mogą przyjechać w Niedzielę Palmową do Lipnicy Murowanej, Gminny Dom Kultury przygotował warsztaty regionalne – Lipnicka palma w tradycji i kulturze. Warsztaty odbędą się w dniu 14 marca 2013 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej.

 Zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak też grupy zorganizowane. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia telefoniczne i za pośrednictwem poczty elektronicznej przyjmowane będą do dnia 7 marca 2013 r. (termin ostateczny).  Ilość miejsc ograniczona.

 

Program warsztatów:

Tradycja palmy wielkanocnej – wprowadzenie do tematu warsztatów

Józef Piotrowski - inicjator lipnickiego Konkursu Palm –  przybliżenie postaci

Konkurs Palm w Lipnicy Murowanej 55 lat temu -  projekcja filmu archiwalnego z Niedzieli Palmowej z 1958 roku

Symbol Niedzieli Palmowej–  pokaz i warsztaty wykonywania lipnickiej palmy

Strojenie palmy – pokaz i warsztaty wykonywania kwiatów i strojenia palm

Celem warsztatów jest podtrzymanie tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzanie wiedzy na ten temat. Warsztaty są również doskonałą okazją do spotkania się z twórcami najwyższych palm w Lipnicy oraz organizatorami konkursu.

Rodzime tradycje, kultura i historia to elementy życia, które przenikają w naszą codzienność czyniąc ją bogatszą. Święta Wielkiej Nocy są czasem radości płynącej ze Zmartwychwstania. Symbole towarzyszące temu świętu są głęboko zakorzenione w kulturze i tradycji regionu. Umiejętność przekazywania tradycji jest obowiązkiem tych, którzy ją poznali i przez lata tworzyli – dlatego też serdecznie zapraszamy do współpracy!

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów można uzyskać pod nr tel. (014) 6852108, +48 603748008, fax. (014) 6852108 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .