Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 56 palm, w tym: 3 w kategorii palm najwyższych (powyżej 22 metrów), 4 w kategorii palm wysokich (od 14 do 22 metrów), 22 w kategorii palm średnich (od 7 do 14 metrów), 27 w kategorii palm niskich (od 3 do 7 metrów). W Biurze Organizacyjnym oceniane były palmy dziecięce (do 3 metrów wysokości), których zgłoszono 109.

 

 

 

 

Komisja konkursowa w składzie:

- Bernadetta Błoniarz – etnolog

- Monika Żołna – plastyk

- Justyna Bodurka – historyk

postanowiła przyznać:

 

W KATEGORII PALM NAJWYŻSZYCH POWYŻEJ 22 METRÓW

GRAND PRIX

Rodzina Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 32 metry 6 centymetrów

I MIEJSCE

Andrzej Leszczyński z Rodziną z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 31 metrów 60 centymetrów

II MIEJSCE

Andrzej Goryl z Rodziną z Lipnicy Górnej – palma wysokości 29 metrów 22 centymetry

 

W KATEGORII PALM WYSOKICH OD 14 DO 22 METRÓW

GRAND PRIX

Jakub Machał i Konrad Urbański – palma wysokości 17 metrów 18 centymetrów

I MIEJSCE

Paweł Fasuga z Lipnicy Górnej – palma wysokości 14 metrów 46 centymetrów

II MIEJSCE

Ryszard Mech z wnukiem Hubertem z Lipnicy Murowanej – palma wysokości 17 metrów 87 centymetrów

III MIEJSCE

Wiktoria Mech z Rodziną z Lipnicy Murowanej – palma wysokości 14 metrów 83 centymetry

 

W KATEGORII PALM ŚREDNICH OD 7 DO 14 METRÓW

GRAND PRIX

Maria i Krzysztof Sieczka z Woli Nieszkowskiej – palma wysokości 11 metrów 47 centymetrów

DWA RÓWNORZĘDNE PIERWSZE MIEJSCA

Natalka Oświęcimka z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 12 metrów 12 centymetrów

Kuba Leszczyński z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 12 metrów 78 centymetrów

TRZY RÓWNORZĘDNE DRUGIE MIEJSCA

Natalia Machał z Tatą z Lipnicy Murowanej

Iwona Machał z Lipnicy Murowanej

Mateusz Leszczyński z Lipnicy Dolnej

TRZY RÓWNORZĘDNE TRZECIE MIEJSCA

Maciej Rysak z Lipnicy Murowanej

 Adrian i Kacper Żołna z Lipnicy Górnej

Andrzej Wąsowicz z Lipnicy Murowanej

CZTERY RÓWNORZĘDNE CZWARTE MIEJSCA

Kamil Mucha z Lipnicy Dolnej

Piotr Wąsowicz z Rodzicami z Lipnicy Murowanej

Bartłomiej Smosna z Rodzicami z Lipnicy Murowanej

Agnieszka Wąsowicz z Lipnicy Murowanej

CZTERY RÓWNORZĘDNE PIĄTE MIEJSCA

Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej

Dawid i Paweł Plewa z Lipnicy Dolnej

Andrzej Plewa z Lipnicy Murowanej

Rodzina Sieczków z Woli Nieszkowskiej

PIĘĆ RÓWNORZĘDNYCH WYRÓŻNIEŃ

Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu

Jolanta Ichniowska z Lipnicy Dolnej

Sylwester Pilch z Buczyny

Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej

Józef Rysak z Lipnicy Dolnej

 

W KATEGORII PALM NISKICH OD 3 DO 7 METRÓW

GRAND PRIX

Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

DWA RÓWNORZĘDNE PIERWSZE MIEJSCA

Maria Krzyszkowska i Katarzyna Zatorska z Lipnicy Dolnej

Emilia Włodarczyk z Lipnicy Górnej

CZTERY RÓWNORZĘDNE DRUGIE MIEJSCA

Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej

Szczepan Paprota z Lipnicy Górnej

Rodzina Boguszów ze Sterkowca

Grzegorz Gleń z Krakowa

CZTERY RÓWNORZĘDNE TRZECIE MIEJSCA

Kacper Zatorski z Lipnicy Dolnej

Julia Zatorska z Lipnicy Dolnej

Damian Heród z Lipnicy Murowanej

Igor Mucha z Lipnicy Murowanej

SZEŚĆ RÓWNORZĘDNYCH CZWARTYCH MIEJSC

Karol Stabrawa z Nowego Wiśnicza

Jakub Stabrawa z Nowego Wiśnicza

Szymon Leszczyński i Dawid Chochliński z Lipnicy Dolnej

Kacper Chochliński z Lipnicy Dolnej

Dominik Krakowski z Lipnicy Górnej

Szymon Machał z Lipnicy Górnej

CZTERY RÓWNORZĘDNE PIĄTE MIEJSCA

Jaś Rysak z Lipnicy Murowanej

Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu

Urszula Wójcik z Borównej

Adrian Pilch z Buczyny

PIĘĆ RÓWNORZĘDNYCH WYRÓŻNIEŃ

Franciszek Marzec z Lipnicy Dolnej

Ania Szewczyk z Lipnicy Górnej

Joanna Ichniowska z Lipnicy Dolnej

Samorządowe Przedszkole nr 29 w Krakowie

Emilia i Szymon Rogowscy z Lipnicy Murowanej

DYPLOM za UDZIAŁ

Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa

 

Nagrody finansowe w Konkursie Palm ufundowali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. 

Dodatkowo w kategorii palm dziecięcych do 3 metrów wysokości wylosowane zostały dwie nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Lipnica Murowana – Tomasza Gromalę, które otrzymali: Bartosz Dzięgiel z Lipnicy Dolnej oraz Natalia Plewa z Borównej.

Wszystkim wykonawcom lipnickich palm serdecznie dziękujemy za ochronę wartości regionalnego i lokalnego dziedzictwa kulturowego.