Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Lipnickie tradycje wielkanocne” zorganizowany przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. Zgłoszono 111 prac: 38 w kategorii Przedszkole, 30 w kategorii Szkoła Podstawowa klasy I-III, 24 w kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV-VI, 19 w kategorii klasa VII Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum klasy II-III.

 

 

 

 

 

Prace oceniała komisja artystyczna w składzie:

- Maria Krzyszkowska – twórca ludowy, pedagog, przewodnicząca jury,

- Barbara Radzięta-Krawczyk – instruktor GDK, członek jury

- Natalia Krzak – instruktor GDK, członek jury.

 

Po obejrzeniu wszystkich prac plastycznych komisja postanowiła przyznać:

W KATEGORII PRZEDSZKOLE

DWA RÓWNORZĘDNE I MIEJSCA

Nadia Chochlińska (Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej)

Aleksandra Klimek (Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej)

CZTERY RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA

Maja Gajec (Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie)

Lena Dymura (Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej)

Lena Nowak (Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej)

Katarzyna Łacna (Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie)

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA

Natalia Kuźma (Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie)

Jan Krawczyk (Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie)

DWA RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA

Julia Tabor (Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie)

Magdalena Kowalczyk (Świetlica Wiejska w Lipnicy Dolnej)

 

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III

I MIEJSCE

Lidia Trojanowska (PSP w Lipnicy Murowanej)

TRZY RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA

Marek Hajduk (PSP w Lipnicy Murowanej)

Jagoda Gajec (PSP w Rajbrocie)

Konrad Bieniek (PSP w Rajbrocie)

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA

Ewa Cudejko (PSP w Rajbrocie)

Adrian Domas (PSP w Rajbrocie)

 

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

I MIEJSCE

Karol Strugała (PSP w Lipnicy Murowanej)

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA

Jakub Kulas (PSP w Lipnicy Murowanej)

Emilia Piś (PSP w Lipnicy Murowanej)

TRZY RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA

Natalia Włodarczyk (PSP w Lipnicy Murowanej)

Emilia Trojanowska (PSP w Lipnicy Murowanej)

Zuzanna Sikora (PSP w Lipnicy Murowanej)

 

W KATEGORII KLASA VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ, GIMNAZJUM KLASY II-III

I MIEJSCE

Sylwia Wnęk (Świetlica Wiejska w Lipnicy Górnej)

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA

Monika Mucha (PSP w Lipnicy Murowanej)

Dominika Bukowiec (PSPS w Lipnicy Murowanej)

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA

Monika Ruszaj (PSP w Lipnicy Murowanej)

Emilia Krzywda (Świetlica Wiejska w Lipnicy Górnej)

 

Nagrody dla laureatów zostaną przekazane do instytucji delegujących do dnia 12 kwietnia 2018 roku. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.